22 lutego 2011

Wyzwanie pierwsze- Biedronka

Bonjour!
Gdy tylko dowiedziałam się o pomyśle, femme, na francuską kawiarenkę literacką, ucieszyłam się z całego serca. Cóż, po mimo tego, że jestem ogromną miłośniczką Edith Piaf, francuskiej kinematografii (,,Amelia,, i resztą cudownych komedii) , kabaretu Moulin Rouge,bagietek i klimatu paryżańskich uliczek  okazuję się, że w swoim dorobku czytelniczym mam zaledwie parę pozycji książkowych z tego kraju. Dlatego z miłą chęcią usiądę na miękkim fotelu i z kawą w ręku poznam lepiej Francję.
Na razie mam zamiar zapoznać się bliżej z klasyką, aby później płynnie przejść do dzieł młodszych.
Oto trzy pozycje, które wybrałam na dobry początek:
 1. ,,Pani Bovary,,- Flaubert Gustave(jej fragmenty przerabiałam w liceum,  miałam przeczytać ale oczywiście utknęłam  w stosach innych lektur. Cieszę się, że w końcu uda mi się ją przeczytać :)
2. Niebezpieczne związki-Pierre Choderlos de Laclos( urzekł mnie film.Zobaczymy czy książce też się uda.)
3. ,, W cieniu zakwitających dziewcząt,,- Proust MarcelMam nadzieję, że lista nabierze jeszcze objętości, ale to już zależy od czasu jakim będę dysponować w tym roku. 


Coś do posłuchania przygotowałam również <3:

Edith Piaf- Padam

Amelia- J'y Suis Jamais Alle.

Pozdrawiam :)

3 komentarze:

  1. Cieszę się, że do nas dołączyłaś! Też siedzę w klasyce, więc będziemy mogły porównać nasze wrażenia... Powodzenia w wyzwaniu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, że mam Niebezpieczne związki w domu, ale za Chiny nie mogę ich znaleźć... Mam nadzieję, że uda mi się je znaleźć i przeczytać w ramach wyzwania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja mam i znalazłam:)może przeczytam, dziś dotarła do mnie "pustelnia Parmeńska" zakupiona na allegro:)

    OdpowiedzUsuń