20 lutego 2011

Wyzwanie I

"Nemeni"
Bardzo cieszę się, że powstała taka cudowna inicjatywa, pomysłodawczyni, czyli Femme :) miała naprawdę genialną myśl i należą jej się podziękowania. Dodam także, że jest to moje pierwsze wyzwanie czytelnicze, jakie podjęłam i mam nadzieję nie zawieść i dobrze wywiązać się z zadania :)
A teraz do rzeczy.
Miłość w literaturze francuskiej....Hmm, kopalnia pomysłów jest tutaj chyba nieograniczona, ale ja myślę, że postaram skupić się na kobiecym punkcie widzenia... To, jak pisarki różnych stylów, różnych zapatrywań i poglądów, w odmienny sposób przedstawiały miłość w swoich powieściach.
Do recenzji wybrałabym może na początek Colette "Chéri",potem może Françoise Sagan "Pewien uśmiech"i jeśli się uda to na koniec odrobinę okrutna miłosna historia wg Amélie Nothomb "Dziennik jaskółki".

Potem, jak się rozkręcę i jeśli zmieszczę się w ramach czasowych ewentualnie mogę poszerzyć listę :).

Przychylam się do pomysłu z wymianą książkową – z pewnością mogło by to ułatwić zdobywanie tytułów, których się nie posiada a są potrzebne do zrecenzowania.

2 komentarze:

  1. Będę czekała z niecierpliwością na recenzję "Cheri", bo sama mam na nią oko już od dłuższego czasu!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Powodzenia w czytaniu, mam nadzieję, że starczy ci czasu! :)
    Proszę cię tylko o oznaczenie posta (edytuj go i w punkcie etykiety wpisz "Nemeni" oraz "I luty - maj"), z góry dziękuję! :)

    OdpowiedzUsuń