11 marca 2011

Powitanie

 Witam Wszystkich Zebranych w Kawiarence :-)

Tak tu przyjemnie, że mimo kilku podjętych wcześniej wyzwań postanowiłam się do Was przysiąść i dzięki uprzejmości Femme jestem tu i trochę sobie rozmyślam...

Będę szczera - wiecie, że nigdy nie byłam w Paryżu? Ciekawe, czy jestem jedyna...  Ale to chyba nie wstyd. Gdyby było bliżej, to już bym tam pędziła :-)

Literatura francuska jest dla mnie mocno zagadkowa, co nie znaczy, że wszystko, co francuskie, jest mi obce, że nic z literatury francuskiej nie czytałam i nie znam żadnego autora. Nie jest tak źle :-) Jednak gdyby mnie ktoś poprosił o scharakteryzowanie wybranych dzieł literatury francuskiej, to wiele nie miałabym do powiedzenia. Na pytanie o ulubionych autorów odpowiedziałabym co prawda bez zająknienia, ale tylko jednym nazwiskiem - Schmitt. No, może bym dorzuciła jeszcze Exupéry'ego. Pomyślałam, że literatura francuska jest warta tego, żeby mieć o niej szersze pojęcie niż miałam do tej pory. Jestem więc.

3 komentarze:

 1. Cieszymy się twoim dołączeniem do tej ciepłej niczym gorąca czekolada kawiarenki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :) Byłam w Paryżu w podróży poślubnej i od razu we Francji się zakochałam:)Jak dzieci podrosną to na pewno wrócimy tam.
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. witaj
  ja też mam Paryz w sferze marzeń,ale wiem,ze bede:)

  OdpowiedzUsuń