31 sierpnia 2011

III temat - Laureaci Nagrody Goncourt

Witam serdecznie!
Wakacje dobiegają już końca, chociaż pogoda jest iście urlopowa. Na uprzyjemnienie tych ostatnich chwil, zaprezentuję Wam dzisiaj trzeci temat naszej literackiej przygody.

Przez ostatnie trzy miesiące doszły nam 2 recenzje z tematu Miłość po francusku, co daje nam aż ponad 60 recenzji z tej kategorii. Niestety jest tylko 6 z Z wielką historią w tle. Trzeba się wziąć w garść i nieco wyrównać tę różnicę!
Cały czas dochodzą jednak nowe osoby, które chciałabym oficjalnie przywitać w naszym gronie i zachęcić do częstszego pisania.

Od dzisiaj nasza pula tematów rozszerza się o Laureatów Nagrody GoncourtNagroda Goncourt to francuska nagroda literacka dla najlepszego w danym roku utworu prozaicznego. Jej nazwa wywodzi się od nazwiska pisarza Edmonda de Goncourt, który ufundował ją w 1896 roku w swoim testamencie.
W końcu się zmobilizowałam i uporządkowałam całą listę laureatów. Niestety jest wiele pozycji nieprzetłumaczonych na język polski... Stwierdziłam jednak, że ten temat musi się u nas znaleźć. Całość zajęła trzy wordowskie strony, także oszczędziłam stronę główną bloga i lista książek do przeczytania została wysłana do wszystkich uczestników wyzwania na maila, razem z tłumaczeniem na język polski, listą wydawnictw oraz odnośnikami do ich tanich wersji na Allegro. ;)


Zapraszam więc do odświeżania swoich książkowych zbiorów, a także do odwiedzania bibliotek, bowiem czeka nas dużo klasyki. Mam jednak nadzieję, że każdy w tym temacie się jakoś odnajdzie i coś z niego wyniesie.
Przypominam, że dalej można publikować recenzje z wcześniejszych tematów.
Jestem otwarta na wszelkie propozycje, a także chętnie odpowiem na pytania, które można kierować albo na e-maila, albo poprzez komentarze.

Chciałabym także zapowiedzieć konkurs dla uczestników wyzwania, który w przeciągu miesiąca pojawi się na stronie ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia!


P.S. Zapomniałam! - Znajdą się jacyś chętni na wymianę ? ;>

7 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie dołączę się do wyzwania!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A jest jakiś termin na pierwszą notkę? Tzn. do kiedy trwa ten etap i kiedy będzie następny?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem tu od niedawna i podoba mi się pomysł francuskiej kawiarenki.
  A przy okazji, jestem chętna do wymiany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak całkiem niechcący jestem posiadaczką książki "Pola chwały" Jeana Rouauda laureata Nagrody Goncourtów, niestety, jeszcze nie przeczytałam :(

  OdpowiedzUsuń
 5. No, może ten etap bardziej mi przypadnie do gustu niż ta historia w tle... ;))

  I jestem chętna do wymiany - oczywiście!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że ktoś zrecenzuje "Mandarynów" de Beauvoir - czytałam dość dawno temu - zbyt dawno, żeby zamieścić wpis na jej temat, ale z chęcią podyskutowałabym o tej książce:)

  OdpowiedzUsuń